شنبه, 8 آذر 1399
  • ساعت : ۱۸:۳۷:۴۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ 
  • تعداد بازدید : 71
  • کد خبر : ۳۷۶۳
    /  5
دیدار داود سعیدیان نایب رییس شورای اسلامی شهر گرمدره از كارگاه پرستو امجدی بانوی كار آفرینی
سعیدیان‌ رییس شورای اسلامی شهر گرمدره در دیدار با بانوی کارآفرین گرمدره ای: آموزش و اشتغال سبب خودباوری در بین افراد جامعه خواهد شد

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامي شهر گرمدره امروزه توجه به مقوله کارآفرینی از جمله مباحثی است که توسط دولتمردان و بخش های مختلف جامعه بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته‌ است و این امر خصوصا در بخش های صنعت و هنری بیش از دیگر بخش ها بدان توجه می شود.

در این فرآیند توجه به خودباوری و استفاده از مهارتهای عملی با استفاده از آموزش توسط گروههای مردم نهاد و به صورت خودجوش توانسته است بار سنگینی از دوش دولت بردارد.

در این زمینه طی دیدار داود سعیدیان نایب رییس شورای اسلامی شهر گرمدره و مسوول فرهنگی شهرداری از  کارگاه پرستو امجدی بانوی کار آفرینی که توانسته است با آموزش های در رشته های مختلف از جمله فرش بافی، گلیم بافی، گبه و ... به بانوان‌و زنان سرپرست خانوار به تنهایی ۱۰ نفر  اشتغال بوجود آورد.
 دادود سعیدیان رییس شورای اسلامی شهر گرمدره ضمن اظهار این مهم که شهرداری و شورای اسلامی گرمدره حمایت های خود را از بانوان کارآفرین دریغ نخواهند ورزيد اظهار کرد: پرداختن به امر آموزش و تلاش برای خودکفا کردن شان حرکت خداپسندانه ای است که سبب پویایی و تعالی جامعه خواهد شد.

وی با اشاره به نقش آموزش در خودکفایی خانوارها خصوصا بانوان سرپرست خانوار بیان کرد: همه باید به سمت و سویی رویم که به جای پرداخت کمک های نقدی به نیازمندان و کسانی که دارای مشکلات معیشتی هستند کمک کنیم آنان با فراگیری و آموزش یک نوع حرفه بتوانند روی پای خود بایستند و خود به درآمدزایی دست یابند و خود نیز حتا کار آفرین شوند و میوه شیرین کار و تلاش خود را به دیگران نیز آموزش دهند و دست نیازمندی دیگر را بگیرند.

این مسوول تاکید کرد: تمامی خیریه ها نیز باید تلاش و برنامه ریزی های خود را بدین سمت سوق دهند مگر افرادی که دیگر از توانایی کار کردن برخوردار نیستند.

 رییس شورای اسلامی ضمن تشکر از این بانوی کارآفرین و همکارانش گفت: این موضوع در مجمع خیرین شهر گرمدره مطرح خواهد شد تا ادامه راه و مسیر در این خصوص و فراهم آوری اشتغال هر چه بیشتر بانوان و خصوصا بانوان سرپرست خانوار شهر و نیازمندان با همفکری و روشنگری بیش از بیش مهیا و مورد توجه و برنامه ریزی قرار گیرد.

امتیاز :  ۴.۳۳ |  مجموع :  ۳

برچسب ها

    5.5.3.0
    V5.5.3.0