شنبه, 8 آذر 1399
  • ساعت : ۱۳:۳۵:۳۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ 
  • تعداد بازدید : 37
  • کد خبر : ۳۷۶۵
دكتر دادخواه در دومین جلسه كمیته نما مطرح كرد: پروانه ساختمانی با تاییدیه كمیته نما صادر می شود

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهرگرمدره  همواره در شهرهای مدرن توجه به نما و ترکیب ساخت ساختمان های شهرها از اهمیت ویژه اي برخوردار است چرا که توجه مدیران و مسوولان شهرها در این بخش علاوه بر ایجاد آرامش سمعی و بصری و همچنین نگاه هوشمندانه متولیان امر سبب بازخوردهای هنری و همچنین گردشگری در آن شهرها خواهد شد و بالطبع عواید اقتصادی بسیاری را نیز روانه اقتصاد این شهرها خواهد کرد.

این امر نیز در سال‌های اخیر در کشورمان و همچنین برخی شهرها توسط مدیران مورد توجه و واکاوی قرار گرفته است و برنامه ریزی ها و همچنین قوانین مدونی نیز برای آن پیش‌بینی شده است.

دکتر دادخواه شهردار گرمدره نیز در  در دومین جلسه کمیته تخصصی نما  این شهرداری ضمن پر اهمیت برشمردن این مقوله و نقش موثر آن بر آینده این شهر  از صدور پروانه ساختمانی با تایید این کمیته  خبر داد.

عباس دادخواه ضمن پربار شمردن این جلسه ، با اظهار این مهم که برای جلوگیری از اغتشاشات بصری سیمای شهری و هماهنگی بین نماهای مسکونی انفرادی، کمیته‌ای تحت عنوان کمیته نما تشکیل شده است به خبرنگار ما گفت: وظیفه این کمیته بررسی نماهای طراحی شده توسط طراحان جهت جلوگیری از ایجاد اغتشاش بصری و بوجود آمدن هماهنگی در بناهای مجاور است. 

شهردار گرمدره با بیان اين مطلب که این کمیته با ترکیبی از اعضای هیئت علمی با تخصص های معماری و شهرسازی و مسئولین و کارشناسان از سوی شهرداری، شورای شهر و جامعه مهندسین مشاور سعی دارد تا همه جوانب مربوط به یک نمای شهری از توجه به هویت و نماهای همجوار تا سبک و اصول طراحی و مسائل اجرایی را کنترل کند تاکید کرد: شهرداری گرمدره با نگاهی همه جانبه در این امر به فعالیت می پردازد و به شهروندان توصیه می کند برای ایجاد شهری توسعه یافته و همچنین دارای جاذبه های شهریزو گردشگری همکاری ویژه ای با این کمیته داشته باشند چرا که هر گونه بی برنامه گی در این مسیر سبب مشکلات و همچنین طولانی تر شدن این مسیر برای رسیدن به ایده آل ها و برنامه ریزی های صورت گرفته خواهد شد. 

دکتر دادخواه در محور دیگری از سخنانش  با اشاره به هرگونه ساخت و ساز مطابق با پروانه و حکم تخریب برخلاف مفاد پروانه ساختمانی بیان کرد: در صورت تخلف سازندگان در ساخت بناهای خود از ادامه این امر ساخت پروژه توسط پلیس ساختمان از همان زمان گودبرداری جلوگیری به عمل خواهد آمد  و نظارت مستمر کارشناسان شهرداری بر رعایت کامل ضوابط طرح تفضیلی و الزامی بودن ارائه نقشه نما تهیه شده توسط دفاتر مجاز و رعایت کامل اصول ایمنی و فنی در نما  از جمله مسائلی است که از سوی مسوولان مربوطه به جدیت دنبال خواهد شد.

وی همچنین تاکید کرد: از شهروندان و سازندگان می خواهم بر اساس اصول اعلام شده نسبت به ساخت و انجام پروژه های خود اقدام کنند و خود را در آینده و آتیه شهر خود سهیم بدانند.

دادخواه در آخر تصریح کرد: گشتهای شهرداری همه روز در سطح شهر با استفاده از کارشناسان خبره در حال گشت زنی هستند و با هر گونه ساخت و ساز غیرمجاز بر اساس قوانین موجود جلوگیری به عمل خواهد آمد و بهتر است سازندگان ساختمانی قانونمداری را سرلوحه فعالیتها و پروژه‌های خود قرار دهند تا دچار ضرر و زیان در برخورد با ساختهای غيرمجاز نشوند.

امتیاز :  ۳.۰۰ |  مجموع :  ۲

برچسب ها

    5.5.3.0
    V5.5.3.0