پنج‌شنبه, 2 ارديبهشت 1400
  • ساعت : ۲۱:۴۱:۲۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ 
  • تعداد بازدید : 11
  • کد خبر : ۴۰۲۹
    /  2
میلاد امام محمد تقی (ع) مبارك
میلادمشعل حق و حقیقت، جلوه جمال الهی و جلال کبریایی، الهام بخش اخلاص و معرفت حضرت جوادالائمه امام محمدِتقی (علیه السلام) بر عاشقان شجره طیبه ولایت و امامت و رهپویان راه حقیقت مبارک باد.

 

حضرت امام محمدتقی علیه السلام میوه دل ثامن الحجج حضرت امام رضا علیه السلام در دهم رجب ۱۹۵ ق در مدینه منوّره چشم به جهان گشوده و بر شاخسار امامت شکوفا گشت 
از ماه رمضان سال ۲۰۲ یا آخر ماه صفر ۲۰۳ ه ، که امام رضا علیه السلام در توس به شهادت رسید، فرزند آن حضرت، امام محمدتقی علیه السلام به مقام امامت و پیشوایی امت مسلمان رسید. 

امامت هدیه ای الهی برای همه آحاد امّت است تا به مدد آن در صراط مستقیم قرار گیرند. امام ضامن اجرای احکام قرآن، مشعل هدایت در شب های تیره و فروغ یقین افروز در پیچ و خم های شک و اضطراب است. امام جواد علیه السلام در دوران سیاه حکومت خلفای بنی عباس، به رغم عمر کوتاه خود توانست کشتی امت را به خوبی هدایت کند و برای مؤمنان مشعلی تابان در شب سیاه انحراف و کج اندیشی باشد. آن حضرت با بیان مسایل بنیادی دین، از پرچم هماره برافراشته اسلام پاسداری کرد.

دریای فضایل امام جواد علیه السلام بی کرانه است. او برگزیده خداوند، قرآن ناطق، حقیقت مجسّم و هدایتگر توحید است. امام جواد علیه السلام ، در دوران کوتاه امامت خود، با کردار و گفتار خود معارف ناب را بر جان تشنه مؤمنان جاری می ساخت
میلاد سجاده نشین عالم معرفت و توحید، آیینه پرشکوه جمال و جلال خداوندی، مونس ملایک مقرب الهی، اسوه عرفان ربوبی، تبسّم رحمت معبود بر خلایق، مظهر مهر و عطوفت خداوند، حضرت جوادالائمه بر همه عاشقان ولایت و رهپویان خط امامت خجسته باد.

امتیاز :  ۳.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.5.3.0
    V5.5.3.0