پنج‌شنبه, 2 ارديبهشت 1400
  • ساعت : ۱۹:۱۶:۲۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ 
  • تعداد بازدید : 16
  • کد خبر : ۴۰۵۲
جشن نیكوكاری و تبلور نوع‌دوستی و مهرورزی در ایران
به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی دکتر دادخواه شهردار گرمدره به مناسبت ۱۴ اسفند روز نیکوکاری اظهار داشت. گسترش و تقویت هرچه بیشتر فرهنگ احسان و انفاق، کمک به همنوع و انسجام اجتماعی است.

 

سی‌ و یکمین سالگرد برگزاری روز احسان و نیکوکاری در حالی برگزار می‌شود که همواره ایرانیان در چنین مراسم انسان دوستانه حضوری مستدام و باشکوه دارند و نوع دوستی و مهروزی از بارزترین روحیات و خصیصه‌های ایرانیان در سراسر جهان عنوان می‌شود.

چهاردهم اسفند مصادف با تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) روز احسان و نیکوکاری نامیده شده است.
از ۱۳۶۹ خورشیدی هر سال در اسفند و در آستانه عید نوروز و بهار طبیعت، مردم مهربان و نیکوکار کشور همزمان با هفته احسان و نیکوکاری در ۱۴ اسفند در همایشی بزرگ که تبلور نوع دوستی، نیکوکاری و مهرورزی آنان است، دست های پر محبت و عاطفه خویش را بر سر خانواده های نیازمند و کودکانشان می کشند.
هفته نیکوکاری از ۱۴ تا ۲۱ اسفند به منظور جذب کمک ها و هدایای مردم به خانواده های محروم و نیازمند برگزار می‌شود که جمع آوری و توزیع آن به وسیله کمیته امداد صورت می‌گیرد.

جشن نیکوکاری صرف نظر از هدایایی که در آن جمع آوری می شود به لحاظ معنوی، اجتماعی و فرهنگی دارای تاثیرات ویژه ای است که از جمله آنها می توان به گسترش و تقویت هرچه بیشتر فرهنگ احسان و انفاق، کمک به همنوع و انسجام اجتماعی اشاره کرد. نوع دوستی و کمک به همنوع از دیدگاه آیین الهی و جهانی اسلام امری ذاتی و فطری به شمار می رود و در واقع خداوند متعال تمایل به کمک کردن به همنوعان را به صورت یک شناخت در قلب هر بشری الهام قرار داده است. بدین مفهوم که عمل نیکوکاری به صورت نور الهی در قلب و سرشت انسان وجود دارد.
 امید است در آستانه سال نو با مشارکت مردم نوعدوست و خیّران شهر گرمدره شاهد شور همدلی در کمک به خانواده‌های نیازمند شهرمان  باشیم.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.5.3.0
    V5.5.3.0