جمعه, 26 شهريور 1400
  • ساعت : ۲۱:۴۶:۳۶
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ 
  • تعداد بازدید : 52
  • کد خبر : ۴۳۲۳
مراسم معنوی دعای عرفه شهر گرمدره در جوار گلزار شهدای گمنام برگزار شد
مراسم دعای عرفه شهر گرمدره با حضور خانواده های معظم شهدا، حجت الاسلام والمسلمین حجازی نیا امام جمعه، دکتر دادخواه شهردار و سعیدیان رئیس شورای اسلامی شهرگرمدره فرمانده حوزه ۱۲۷بسیج،فرماندهان پایگاه ها و بسیجیان و شهروندان مؤمن و خداجو و دیگر مسؤلین شهری در جوار گلزار مطهر شهدای گمنام برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر گرمدره مراسم معنوی دعای عرفه در جوار گلزار شهدای گمنام شهر گرمدره برگزار شد.


عصر امروز با حضور مسوولان ‌شهر و اقشار مختلف مردم مراسم معنوی دعای عرفه در جوار گلزار شهدای گمنام شهر گرمدره برگزار شد و در این مراسم سراسر نور و معنویت که با استقبال و حضور پرشور اقشار مختلف مردم برگزار شد؛ مداح اهل بیت (ع) همراه با قرائت دعای معنوی حضرت امام حسین(ع) در روز عرفه به ذکر مناجات و نوحه‌سرایی در باب مناقب و مصائب اهل البیت علیهم‌السلام پرداختند.
مردم حاضر نیز با دل‌های مشتاق و چشمان اشک‌بار ضمن زمزمه این دعای رحمانی با همراهی در برنامه نوحه‌سرایی، ایمان و دلدادگی خود را در پیمودن راه و مکتب حسینی صادقانه به نمایش گذاشتند.
در حاشیه این مراسم دکتر دادخواه شهردار گرمدره اظهار کرد: روز و شب عرفه از ایام متبرک است که در آن خواندن دعای حضرت امام حسین(ع) و زیارت ایشان بسیار سفارش شده است.
وی افزود: عبادت در شب و روز عرفه معادل 170 سال عبادت و خواندن زیارت امام سوم شیعیان(ع) و برابر با رفتن هزاران حج واجب، عمره و جهاد در راه خدا است.
وی بیان کرد: حضرت امام حسین(ع) در این روز پس از به‌جا آوردن مراسم حج، در پایین کوهی به‌نام جبل‌الرحمه در صحرای عرفات نشستند و دعایی را قرائت کردند که به دعای روز عرفه مشهور شد.
شهردار گرمدره اظهار کرد: در این روز بر مسلمانان واجب است که دل خود را از زنگار هوس و مادیات پاک کنند و از خداوند خویش طلب مغفرت نمایند.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0